CHESS HOME PAGE           CHESS CLUB HOME PAGE        RESULTS ARCHIVE        ALL-PLAY-ALL
ELITE        UNDER 2000        UNDER 1750        UNDER 1500        UNDER 1250        RAPID PLAY

CCF CUP 2019 - FIDE UNDER 2000/u170
PRIZE FUND:  1st 100, 2nd 50, 3rd 30

08 PLAYERS REF FIDE RATING ECF GRADE Start
by
3
June
10
June
17
June
24
June
1
Ju
ly
8
July
15
July
SCORE
Jun 19 Jul 19 Jan19 Jul19
ODUNAIYA Victor  (100) 11 1825 1834 A162 - 7.15pm W17 W16 D15 W18 W12 L13 W18 18
GEORGE Olufemi     (50) 13 1785 1782 A150 - 7.15pm L16 Bye(2) Bye(1) W12 W17 W11 W15 16
DESAI Nilmoi            (15) 18 1476 1535 A159 - TBA Bye(2) W12 W16 L11 D15 W17 L11 15
ROSENBACH Martin (15) 15 1706 1719 A152 - 7.30pm D12 W14 D11 D17 D18 W16 L13 15
JACKSON Paul 12 1803 1777 A166 - 7.30pm D15 L18 W17 L13 L11 W45 W16 14
WARNER Dominic 17 1610 1610 A142 - 7.30pm L11 Bye(3) L12 D15 L13 L18 W22 12
ALLAN Brian 16 1633 1651 A140 - 7.30pm W13 L11 L18 D21 D91 L15 L12 11
THATTE Nishchal 14 1706 1686 A169 - TBA X(-1) L15 Bye(2) Bye(1) Bye(0) Bye(0) Bye(1) 4

FILLERS IN THE UNDER 2000

DAVIS Richard 21 1542 1514 A131 - 7.30pm - - - D16 - - - -
BLOOM Paul 22 1539 1519 A129 - 7.30pm - - - - - - L17 -
WOOLLEY Michael 45 1262 1257 A084 - 7.30pm - - - - - L12 - -
RUZHANSKY Elias 91 1484 1484 A105 - TBA - - - - D16 - - -
DARVILLE Matt 96 1804 1804 A165 - 7.30pm - - - - - - - -

Rounds 1-4 will be submitted for the 1 July FIDE list & graded in the July 2019 list
Rounds 5-7 will be submitted for the 1 August FIDE list & graded in the January 2020 list

RESULTS - ROUND 7
Monday 15 July Nilomi Desai (14) Victor Odunaiya (11) 1-3
Monday 15 July Olufemi George (13) Martin Rosenbach (14) 3-1
Monday 15 July Paul Jackson (11) Brian Allan (10) 3-1
Monday 15 July Paul Bloom (Filler) Dominic Warner (9) 1-3
RESULTS - ROUND 6
Monday 08 July Victor Odunaiya (14) Olufemi George (10) 1-3
Monday 08 July Martin Rosenbach (11) Brian Allan (9) 3-1
Monday 08 July Dominic Warner (8) Nilomi Desai (11) 1-3
Monday 08 July Michael Woolley (Filler) Paul Jackson (8) 1-3
RESULTS - ROUND 5
Monday 01 July Paul Jackson (7) Victor Odunayia (11) 1-3
Monday 01 July Nilomi Desai (9) Martin Rosenbach (9) 2-2
Monday 01 July Olufemi George (7) Dominic Warner (7) 3-1
Monday 01 July Brian Allan (7) Elias Ruzhansky (Filler) 2-2
RESULTS - ROUND 4
Monday 24 June Victor Odunaiya (8) Nilomi Desai (8) 3-1
Monday 24 June Dominic Warner (5) Martin Rosenbach (7) 2-2
Monday 24 June Olufemi George (4) Paul Jackson (6) 3-1
Monday 24 June Richard Davis (Filler) Brian Allan (5) 2-2
RESULTS - ROUND 3
Monday 17 June Martin Rosenbach (5) Victor Odunaiya (6) 2-2
Monday 17 June Brian Allan (4) Nilomi Desai (5) 1-3
Monday 17 June Paul Jackson (3) Dominic Warner (4) 3-1
RESULTS - ROUND 2
Monday 10 June Victor Odunaiya (3) Brian Allan (3) 3-1
Monday 10 June Nilomi Desai (2) Paul Jackson (2) 3-1
Monday 10 June Martin Rosenbach (2) Nishchal Thatte (-1) 3-1
RESULTS - ROUND 1
Monday 03 June Dominic Warner Victor Odunaiya 1-3
Monday 03 June Paul Jackson Martin Rosenbach 2-2
Monday 03 June Brian Allan Olufemi George 3-1